بهترین راه دکلره کردن مو در منزل چیست؟

دکلره کردن مو در منزل

از آنجایی که فرآیند دکلره کردن مو کار چندان سختی نیست شما می توانید این کار را در منزل انجام دهید. البته توجه داشته باشید اگر تاکنون تجربه ‌ای در دکلره کردن مو ندارید،‌ حتما برای بارهای اول از یکی از دوستان خود برای همکاری کمک بگیرید. اگر به دنبال دکلره بی‌عیب و نقص موهای خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم به آرایشگاه‌‌ معتبر مراجعه کنید چرا که بدون شک در دفعات اول دکلره ممکن است کار شما چندان هم تمیز و بی‌عیب از آب در نیاید.

در هر صورت چنانچه تصمیم به دکلره مو در منزل دارید مقاله زیر به شما کمک خواهد کرد با ما همراه باشید.

 

ابزار لازم برای دکلره مو در منزل

  • یک یا دو حوله (نگران تمیز بودن حوله‌ها نباشید چرا که کثیف می‌شوند! )
  • یک کاسه چوبی یا پلاستیکی برای ترکیب مواد
  • یک پیراهن قدیمی و بلااستفاده (ترجیحا بدون یقه باشد)
  • یک برس کوچک غیر فلزی برای زدن مواد دکلره به مو
  • دستکش‌ لاستیکی
  • خط کش
  • شیر یا دوش آب
  • یک نفر بردست
  • ساعت برای محاسبه زمان
  • یک یا دو بسته مواد دکلره (اگر موهای بلندی دارید حتما دو بسته تهیه کنید) یا پراکسید هیدروژن و پودر دکلره.

 

چنانچه موی شما از شانه بلندتر  است دو بسته دکلره تهیه نمایید.همچنین چنانچه در فرآیند دکلره متوجه هرگونه خارش یا سوزش غیرطبیعی شدید، دکلره را متوقف کنید چرا که به احتمال زیاد، شما به این مواد حساسیت دارید.

 

[su_note note_color=”#d394d5″]این مطلب را نیز بخوانید : آموزش دکلره کردن ریشه مو[/su_note]

 

دکلره--کردن-مو-در--منزل

تشخیص زمان لازم برای دکلره متناسب با موی شما

پس از اینکه موفق به انتخاب مواد دکلره شدید، دستکش به دست کرده و مواد را با هم ترکیب کنید . یک تکه مو را با عرض حدود یک سانتیمتر انتخاب کرده و زمان نشستن دکلره بر روی مو را محاسبه کنید. برای این کار هر دو یا سه دقیقه یک بار رنگ مو را با برداشتن مواد دکلره و خشک کردن مو بررسی کنید.اگر رنگ به‌دست آمده با چیزی که در نظر شماست تفاوت داشت، مجدد مقدار کمی دکلره بر روی همان قسمت از مو بزنید.

 

روش دکلره کردن مو در منزل

اگر نتیجه رنگ به‌دست آمده مورد رضایت شما بود، زمان سپری شده را در نظر بگیرید و مواد دکلره را با خیال راحت بر روی سایر قسمت‌های مو بزنید. در زدن مواد به موها سعی کنید یک سانتیمتر بالاتر از محل رشد را دکلره نمایید. در این مرحله، باید مواد به صورت یکسان به تمامی موهای سر زده شود. در زدن دکلره به تمامی قسمت‌های سر عجله‌ کنید تا از زمان‌بندی مشخص شده در مرحله قبل عقب نمانید.

دقت کنید مواد دکلره با پوست سر تماس نداشته باشند. اجازه دهید قسمت‌های بالایی مو پس از دکلره، رنگ زرد به خود بگیرد سپس با تمرکز بیشتری موهای نزدیک‌تر به پوست سر را دکلره کنید. مو در قسمت‌های نزدیک‌تر به ریشه، سریع‌تر تغییر رنگ می‌دهد؛ بنابراین بهتر است تا مواد دکلره را برای مدت کمتری در قسمت‌های ریشه مو استفاده کنید. پس از این‌که تمامی قسمت‌های موی سر را به مواد دکلره آغشته کردید، حتما دقت کنید این قسمت‌های مختلف، رنگ یکدستی گرفته باشند. موها در این حالت باید رنگی زرد و خمیری مانند گرفته باشد.

بد نیست بدانید کشیدن پلاستیک بر روی موها می‌تواند به کاهش زمان دکلره بیانجامد، از طرف دیگر، استفاده از سشوار هم در کاهش زمان دکلره مو تاثیر دارد.

 

 

[su_note note_color=”#d394d5″]این مطلب را نیز بخوانید : بهترین روش انجام دکلره مو[/su_note]

 

 

روش-دکلره-مو-در-منزل

شستشوی موها پس از دکلره

در نهایت، پس از این‌که احساس کردید دکلره مو به پایان رسیده‌ است، موها را کامل بشویید و بر روی مو حالت‌دهنده بزنید.

 

برای آشنایی با خدمات تخصصی رنگ مو سالن زیبایی باقری بیوتی صفحه خدمات تخصصی رنگ مو و لایت های ژورنالی را بخوانید.اگر به دنبال یک سالن زیبایی خوب در شمیرانات هستید با ما تماس بگیرید.

 

تماس-با-گل-نرگس

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply