نکاتی برای رنگ کردن موهای سفید

رنگ کردن موهای سفید

امروزه رنگ کردن مو بسیار آسان شده است.بعضی از خانمها به علت هزینه یا شلوغی آرایشگاهها ترجیح می دهند موهایشان را در خانه رنگ کنند.از این رو این افراد باید با فوت و فن رنگ کردن مو آشنا شوند.رنگ کردن موهای سفید باید با دقت تر از سایر موها انجام شود تا رنگ مو به طور کامل موهای سفید را بپوشاند و ماندگاری بیشتری داشته باشد.برای آشنایی با نحوه رنگ کردن موهای سفید با سالن زیبای باقری بیوتی همراه باشید.

 

قانون رنگ کردن موهای سفید

 

1-اگر موها دارای ۲۵درصد تار سفید است باید یک چهارم رنگ اصلی (همپایه رنگ مصرفی) بعلاوه سه چهارم رنگ فانتزی را به کارببرید.

2-اگر موها دارای ۵۰ درصد تارسفید باشد می بایست از یک دوم رنگ اصلی بعلاوه یک دوم رنگ فانتزی استفاده کنید.

3-اگر موها دارای ۷۵درصد تار سفید باشد از سه چهارم رنگ اصلی بعلاوه یک چهارم رنگ فانتزی استفاده کنید.

 

4-اگر موها صددر صد سفید باشداز رنگهای اصلی استفاده کنید.( حتما یک درجه تیره تر از رنگ انتخابی باشد)

 

 

coloring- white-hair

رنگ کردن موهای سفید

هنگام رنگ کردن موهای سفید، پایه مو حتما باید با رنگ مویی که انتخاب می کنید هماهنگ باشد. برای رنگ کردن  موهای سفید حتما باید از رنگ های طبیعی (نچرال یا سری N) و یا رنگ های اکسترا که قویتر که از رنگ های طبیعی هستند استفاده کنید.خوب است بدانیدهر چه رنگ مورد استفاده شما قرمز و طلایی بیشتری داشته باشد و در دسته رنگ های گرم باشد پوشش دهی بیشتری دارد.بهتر است از رنگی كه یك درجه تیره ‌تر از رنگ مورد‌ نظرتان است، استفاده كنید چون به ‌دلیل نبودن رنگدانه در تار مو، رنگی كه می‌گذارید روشن‌تر به‌نظر می‌رسد.

برخی از موهای سفید به‌ویژه موهای ریز، كلفت و خاكستری ‌رنگی كه در اطراف شقیقه‌ها می‌رویند، در برابر رنگ مو مقاوم هستند یا در مقایسه با سایر موهای سفید، به سرعت رنگ خود را از دست می‌دهند.در صورتیکه موهایتان در مقابل رنگ مو زبر و مقاوم است از نرم کننده استفاده کنید.همیشه در قانون سفیدی ها رنگ مو را غلیظ و با اکسیدان %۶ درست کرده و رنگ کردن موها را از جلوی سر که میزان سفیدی بیشتر است ، آغاز کنید ومدت زمان گذاشتن رنگ را به حدود ۴۵ دقیقه برسانید.

منبع : بیتوته و شبره

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply