آموزش رنگ کردن مو در خانه

شاید رنگ کردن مو در خانه برای کسانی که تجربه این کار را ندارند کمی دشوار به نظر رسد اما باید بدانید رنگ کردن مو در خانه کار چندان سختی نیست. بعضی خانم ها موهایشان را در آرایشگاه رنگ می کنند بعضی دیگر هم به دلیل صرفه جویی در وقت و هزینه رنگ کردن مو در خانه را ترجیح  می دهند.برای اینکه خودتان بتوانید اینکار را انجام دهید باید با روش رنگ کردن مو در خانه آشنا شوید پس با سالن زیبایی باقری بیوتی همراه باشید.

 

برای رنگ کردن مو در خانه باید این موارد را یاد بگیرید:

  • چگونه یک رنگ مناسب انتخاب کنید.
  • چگونه مو ها و صورتتان را برای رنگ کردن آماده کنید.
  • چگونه رنگ را روی موهایتان قرار دهید.
  • چگونه بعد از رنگ کردن مو ها آنها را شستشو دهید.
  • بعد از رشد ریشه مو چه عملیاتی انجام دهید.

 

اگر رنگ کردن مو اولین تجربه شماست بهتر است رنگ مویی را انتخاب کنید که دو درجه تیره تر و یا روشن تر از مو های خودتان باشد. در صورتیکه در تشخیص رنگها مهارت زیادی ندارید و دچار تردید هستید می توانید از رنگ موهای موقت استفاده کنید.

 

چند نکته قبل از رنگ کردن مو

1-قبل از رنگ کردن حتما موهایتان را بشویید تا رنگ بر موهایتان به خوبی بنشیند.

2-از آنجایی که رنگ موهای مختلف دارای روشهای مصرفی متفاوتی هستند حتما قبل از رنگ کردن مو ،دستورالعمل های مربوط به بسته را بخوانید.

3-برای محافظت پوست صورت از رنگ ،حتما کمی وازلین به پوستتان بمالید تا در صورت پخش رنگ روی این قسمت،مشکلی برای پوستتان به وجود نیاید.

4-برای اینکه دست هایتان در حین رنگ کردن رنگی نشود حتما از دستکش یکبار مصرف استفاده کنید.

 

Coloring-hair -home

مراحل رنگ کردن مو در خانه

 

آماده کردن رنگ مو

درون یک کاسه پلاستیکی رنگ مو و اکسیدان را به نسبت مناسب بریزید و با یک قلمو آنها را هم بزنید تا کاملا با هم قاطی شوند.دقت کنید برای رنگ کردن کامل موهایتان حتما مقدار مناسب از رنگ مو و اکسیدان را حل بگیرید تا وسط کار مجبور به تکرار این عمل نشوید.

تقسیم بندی موها

قبل از شروع به رنگ کردن، برای راحتتر رنگ شدن موها ،آنها را تقسیم بندی کنید. بعد از تقسیم بندی ، از قسمت پشت و پایین سر شروع به رنگ کردن موها کنید .شانه رنگ را از ریشه موها بکشید تا کاملا ریشه ها به خود رنگ بگیرند. کناره های گوش را خوب رنگ کنید و چند بار فرچه رنگ را روی موهایتان بکشید.

 

حرارت دادن رنگ

وقتی که رنگ کردن موی سر به پایان رسید به کمک یک کیسه پلاستیکی موهایتان را پوشش دهید  و با سشوار به آنها گرما دهید .اینکار باعث می شود رنگ مو بهتر روی موهایتان عمل کند. بعد از چند دقیقه حرارت دادن به موها ، به مدت 45 دقیقه صبر کنید تا موهایتان کاملا رنگ بگیرد.

 

شستن و خشک کردن موها

بعد از گذشت 45 دقیقه موهایتان را با شامپو خوب بشویید .سعی کنید برای جلوگیری از آسیب دیدن موها ،پس از رنگ کردن از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده استفاده نمایید.بعد از شستشو با حوله آب موهایتان را بگیرید و سپس با حرارت کم سشوار آنها را خشک نمایید.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply