اصول مراقبت از موهای رنگ شده و آسیب دیده

موهای رنگ شده به علت مواد شیمیایی که در رنگ ها وجود دارد عموما ضعیف و نازک و خشک می شوند و حالت وز و آسیب دیده ای دارند به همین دلیل باید روش های مراقبت از موهای رنگ شده را دانست تا موها نرمتر و زیباتر دیده شوند.سالن زیبایی باقری بیوتی نکاتی را که باید در مورد نگهداری از موهای رنگ شده بدانید برای شما بیان می کند.

 

استفاده از شامپوی مناسب موهای رنگ شده

برای کمک به حفظ رنگ موهای رنگ شده، از شامپو مناسب آن استفاده کنید و هنگام شستن شامپو را به ریشه مو نزنید.

 

شستن مجدد موهای رنگ شده پس از گذشت دو یا سه روز

هنگامی که موهای خود را رنگ می کنید، حداقل ۴۸ ساعت صبر کرده و سپس موهای خود را با شامپو بشویید. حتی بهتر است سه یا چهار روز به آن مهلت بدهید.

 

استفاده از آب ولرم برای شستن موها

حتما از آب ولرم برای شستن موهای رنگ شده  استفاده کنید.زیرا هنگامی که از آب گرم برای شستن موهای رنگ شده استفاده می کنید روزنه های روی سطح رشته مو باز می شوند و این امر موجب شسته شدن رنگ دانه ها می گردد.

 

کمتر شستن موهای رنگ شده

برای حفظ رنگ موهای رنگ شده، فقط دو تا سه بار در هفته آن را با شامپو بشوییددر هر صورت هرگز بیش از یک بار در طول روز موهای رنگ شده خود را نشویید. این کار باعث حفظ رنگ موی شما به مدت طولانی تری می شود.

 

خودداری از رنگ کردن مداوم موها

استفاده مکرر از رنگ مو حتی اگر از محصولات معتبری استفاده کنید، می تواند به موهای شما آسیب بزند. بنابراین هر پنج تا شش هفته یک مرتبه از رنگ مو استفاده نمایید.

 

 

استفاده از محصولات محافظ در برابر UV

در هر فصلی از سال اشعه نور خورشید می تواند رنگ مو را از بین ببرد. پس سعی کنید از قرار گرفتن طولانی مدت در برابر نور خورشید خودداری کنید. اگر مجبور به قرار گرفتن در معرض نور خورشید هستید از کلاه یا اسپری مرطوب کننده مو که دارای SPF است، استفاده کنید.

 

استفاده کمتر از سشوار

موهای رنگ شده آسیب پذیر تر هستند. بنابراین بهتر است تا حد ممکن استفاده از دستگاهای حرارتی مثل سشوار و اتو را به حداقل برسانید. اگر مجبور به استفاده از دستگاهای حرارتی هستید کمترین درجه حرارت را انتخاب کنید.

 

کوتاه کردن موهای آسیب دیده

اگر موهای شما بر اثر رنگ کردن آسیب دیده است نیاز به کوتاه کردن کامل موها نیست و کافی است قسمت های انتهایی موها را کوتاه نمایید.

 

 

 

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply