روش های مراقبت از موهای کراتینه شده

اگر شما هم دارای موهای مجعد و وز دار هستید می توانید با یکبار رفتن به سالن زیبایی و کراتینه کردن موهای خود را صاف و درخشان کنید. کراتینه باعث کاهش فر مو می شود با توجه به پروتئین های کراتین که به موهایتان چسباند. اما بعد از صاف و لخت کردن موها مرحله جدید از مراقبت آغاز می شود چراکه بعد از استفاده از مواد شیمیایی کراتیه کردن مو ، بافت مو دچار تغییراتی شده و نیاز به دقت بیشتر در شستشو و آرایش دارد به همین دلیل برای حفظ زیبایی و استحکام موهای سر بایستی فوت و فن رفتار با موهای کراتیه شده را بدانید.

 

مراقبت های اولیه

بعد از کراتینه موها سعی کنید همیشه موهایتان را صاف نگهدارید تا درمان کراتین روی موهایتان بنشیند.در 4 روز اول بعد از کراتینه موهایتان را دستکاری نکنید و از هیچ گونه نگه دارنده نظیر کش یا سنجاق سر استفاده نکنید.

 

برطرف کردن پیچ خوردگی

اگر بعد از خواب متوجه شدید موهایتان کمی خم شده و تاب دارد سریعا آن را با سشوار یا اتو صاف کنید .دقت داشته باشید که تا 72 ساعت بعد از کراتینه کردن موهایتان را خیس نکنید در صورت خیس شدن موهایتان در زیر دوش فورا آن ها را سشوار بکشید..

 

Keratinized- Hair-Care2

 

زمان خواب

درمان کراتین، بین ۳ تا ۵ ماه دوام می‌آورد. مدت زمان دوام آن رابطه مستقیمی با نحوه مراقبت شما از موهایتان دارد .برای حفظ موهایتان از بالش‌های ساتنی و ابریشمی استفاده کنید زیرا ساتن و ابریشم، میزان اصطکاک بین موی شما و بالشتان را در زمان خواب کاهش می‌دهند و در نتیجه تا حد زیادی جلوی  شکنندگی موها را می گیرد.ساتن و ابریشم در مقایسه با سایر پارچه ها  رطوبت موهای شما را حفظ خواهند کرد یعنی موهایتان برای مدت طولانی تری صاف و براق خواهد ماند.

 

[su_note note_color=”#d394d5″]این مطلب را نیز بخوانید : چطور در خانه مو های خود را کراتینه کنیم؟[/su_note]

 

انتخاب شامپو

سعی کنید از شامپوهایی که دارای فرمول سولفات سدیم می باشند استفاده نکنید زیرا کراتین موهای شما را از بین می برد همچنین و از رفتن به استخر و دریا خودداری کنید چون  آب کلر و شور هم کراتینه رو از بین می برد.

در صورت ضرورت برای شنا موهای خود را با نرم کننده مو که نیاز به آبکشی نداشته باشد ماساژ دهید چون باعث میشود کلر و شوری اب به مو نفوذ نکند.

 

برای آشنایی با خدمات ترمیم و احیای مو سالن زیبایی باقری بیوتی صفحه خدمات تخصصی ترمیم و احیای مو  را بخوانید.همچنین اگر به دنبال یک سالن زیبایی خوب در شمیرانات هستید با ما تماس بگیرید.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply