راههای درمان خشکی موی سر

درمان خشکی موی سر

اگر از خشکی موی سر رنج می برید و راه های مختلفی را برای درمان خشکی موی سر خود امتحان کرده اید اما جواب نگرفته اید این مقاله را بخوانید. شاید درمان خشکی موی سر شما یکی از روش های زیر باشد و شما امتحان نکرده باشید.

1- با احتیاط شامپو بزنید

شامپو تنها چرک و کثیفی را از میان بر نمی دارد بلکه چربی مو  که کار آن مراقبت از مو است را نیز از بین می برد. اگر علت خشکی موهایتان به شامپو زدن زیاد مربوط است پس مدتی به موها استراحت دهید . سعی کنید کم تر آن ها را بشویید و تنها از شامپو های ملایم با برچسب “مخصوص مو های خشک یا آسیب دیده” استفاده کنید.

2- استفاده از حالت دهنده

هنگامی که مو خشک شود لایه های خارجی آن که کوتیکول نام دارند شروع به جدا شدن از ساقه مرکزی مو می کنند. حالت دهنده ای انتخاب کنید که با موی شما سازگار باشد. و هر بار پس از شامپو کردن از آن استفاده نمایید.

دلایل-خشکی--موی--سر 

3- به موها مایونز بمالید

سس مایونز حالت دهنده بسیار خوبی است . این ماده سفید چرب را از 5 دقیقه تا یک ساعت قبل از حمام کردن به مو ها بمالید.

4-انتهای آسیب دیده مو را بچینید

برای مشکل انتهای موی خشک ، به گفته یکی از آرایش گران نیویورک فقط باید آن ها را چید. تقریبا هر 6 هفته یک بار باید انتهای دو شاخه شده و آسیب دیده مو را چید.

5- در هوای بد از موهایتان محافظت نمایید

برای محافظت از مو در روزهای سرد و توام با وزش باد شدید در زمستان یا روزهای گرم تابستان ،حتما از کلاه استفاده نمایید.

درمان-خشکی-مو

6- بدون کلاه شنا نکنید

کلر موجود در آب یکی از عوامل تخریب کننده مو است. پس گذاشتن کلاه شنا را به صورت جزئی از عادات شنا درآورید. برای محافظت بیشتر از مو ها قبل از گذاشتن کلاه کمی روغن زیتون به مو ها بمالید.

7-روغن نارگیل

برای رفع خشکی و مرطوب‌کردن موثر موهای آسیب‌دیده اندکی روغن نارگیل به ساقه مو بزنید.

[su_note note_color=”#d394d5″]این مطلب را نیز بخوانید :5 دلیل مهم خشکی مو[/su_note]

سالن زیبایی باقری بیوتی در مورد درمان خشکی و چرب شدن پوست یا موی سر به شما عزیزان مشاوره رایگان می دهد.با ما تماس بگیرید.

گل-نرگس

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply