عوارض کراتینه مو چیست؟

عوارض کراتینه مو

این روزها کراتینه کردن مو،یکی از روشهای صاف کردن مو در سالن های آرایشی است که بسیار مورد توجه خانمها ،بخصوص آنهاییکه طرفدار موهای صاف و لخت هستند ،قرار گرفته است.اما کراتینه کردن مو عوارضی نیز به دنبال دارد عوارض جانبی ناشی از کراتینه کردن مو غالبا شدید است. شما ممکن است از فرم فریا وز موهای خود خسته شده باشید ولی باید دقت کنید که کراتینه کردن مو و به دنبال آن صاف شدن مو معمولا بیشتر از 2 ماه دوام نمی آورد.

برای آشنایی با خدمات ترمیم و احیای مو سالن زیبایی باقری بیوتی صفحه خدمات تخصصی ترمیم و احیای مو  را بخوانید.

 

مهمترین عوارض کراتینه کردن مو عبارتند از:

کراتینه و خطر سرطان

فرمالدئید، یک ماده سرطانزاست که تقریبا در اغلب محصولات کراتینه مو یافت می شود. اگر چه بیشتر سالن های زیبایی از ماسکهای مو برای پاک کردن فرمالدئید استفاده می کنند ولی هیچ روشی وجود ندارد که از جذب مقدار بسیار کم فرمالدئید از سطح پوست پیشگیری کند و فرمالدئید خاصیت بالقوه شدیدی برای بروز کانسر دارد. اگر چه تعداد کمی از محصولات کراتینه مو که فاقد فرمالدئید هستند وجود دارند ولی این مواد نتایج دلخواه را ندارند چرا که قدرت صاف کنندگی موها به دلیل وجود فرمالدئید است.

 

کراتینه و ریزش مو

در بعضی مصرف کنند گان کراتینه  دیده شده که موها پس از اولین شستشو از ریشه شروع به ریزش می کنند همچنین غیر از ریزش مو، نازک شدن مو هم طی چند هفته پس از کراتینه مو دیده شده است. در این شرایط واجب است به پزشک متخصص برای بررسی علت ریزش مو مراجعه کنید.

 

به شما پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز بخوانید:

کراتینه مو چیست؟

 

کراتینه و تخریب ساختمان مو

درخشندگی مو پس از کراتینه  دوام زیادی ندارد و 3-2 هفته پس از کراتینه کردن، قوام و بافت مو تغییر خواهد کرد. موها خشک و شکننده می شوند ولی فرم فر یا وز مو تغییر کرده و صاف شده است بنابراین ممکن است توقعی که شما از کراتینه کردن مو و صاف شدن مو در نظر داشتید پس از 2 یا 3 بار شستن تامین نشود.

 

کراتینه و واکنشهای حساسیتی

کراتینه کردن مو ممکن است مانند سایر تکنیک هایی که بر روی مو انجام می شود در بعضی افراد سبب بروز  واکنشهای آلرژیک شود. این علائم شامل خارش و دانه های قرمز رنگ است . پس توصیه می کنیم اگر زمینه آلرژی دارید، در انتخاب این روش کمی تامل کنید.

اگر به دنبال یک سالن زیبایی خوب در شمیرانات هستید با ما تماس بگیرید.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply