دکلره مو چیست ؟

به عمل از بین بردن رنگ طبیعی مو دکلره می گویند دکلره در واقع یک پودر است که با اکسیدان فعال می شود.معمولا برای دکلره کردن مو از پودر دکلره با اکسیدان 12% استفاده می شود البته بهتر است  برای موهای نازک تر از اکسیدان 9% استفاده شود. مخلوط اکسیدان و پودر دکلره باید به اندازه ای باشد که غلظت آن همانند ماست باشد. دکلره موی خود را با خیال راحت به سالن زیبایی باقری بیوتی بسپارید.

 

ویژگی های پودر دکلره خوب

  1. پودر دکلره خوب غبار ندارد. یعنی وقتی از فاصله 30 سانتی متری پودر دکلره را داخل ظرف می ریزیم غباری بلند نمی شود.
  2. پودر دکلره خوب بعد از ترکیب با اکسیدان کف نمی کند

 

نحوه عملکرد پودر دکلره

پودر دکلره یک ماده‌ی شیمیایی است که رنگدانه‌های طبیعی را از تارهای موی شما خارج می‌کند. می‌توانید پودر دکلره  را با انواع مختلف اکسیدان مخلوط کرده تا میزان قدرت آن را تغییر دهید.

زمانیکه برای اولین بار مویتان را دکلره می کنید بافت و رنگ موها تغییر می‌کند، چون با انجام دکلره رنگدانه‌های مو از بین می روند.

هنگامیکه مواد شیمیایی فعال می‌شوند، پودر دکلره بطور طبیعی گرما تولید می‌کند. از آنجا که ریشه‌های مو به سر نزدیک‌تر است، از بقیه‌ی قسمتهای مو، گرمتراست. بنابراین ریشه‌ی موها به احتمال زیاد بدلیل گرمایی که از پوست سر شما منتشر می‌شود، بهتر از بقیه‌ی قسمتهای مو روشن می‌شوند

 

پایه های دکلره

 

 الف) قرمز، قرمز نارنجی، نارنجی قرمز، نارنجی

هرگاه موها به هر یک از چهار رنگ بالا برسد می گوییم مو در حد دکلره ی ضعیف رنگ باز کرده و مو دیگر بیشتر از این مقاومت نداشته است . بنا براین رنگهای انتخابی برای این پایه ها می تواند شامل قهوه ای متوسط ( پایه ی چهار ) بلوطی ، مسی ، آکاژو ، فندقی تیره و قهوه ای صدفی باشد .

 

 ب) نارنجی زرد، زرد نارنجی، زرد ( پایه ی زرد را پاستیل نیز می گویند ) 

به این سه پایه دکلره ی متوسط می گوید . رنگهای آکاژو ، قهوه ای روشن ، بلوند تیره ، رنگهای خاکستری پایه ی پنح و شش می تواند رنگهای انتخابی باشد.

 

 ج) زرد روشن، زرد خیلی روشن
به این دو پایه دکلره ی قوی می گویند بلوند روشن . بلوند طلایی . بلوند خاکستری و بلوند زیتونی می تواند از رنگهای انتخابی باشد.

 

د) ۱۰-۱۱-۱۲-  پلاتینه تا سفید می باشد .

 

نحوه مراقبت از موهای دکلره شده

وقتی موهایتان را دکلره می‌کنید، چربی های طبیعی را از بین می‌برید و باید به مو و پوست سرتان فرصت دهید تا چربی از دست رفته را دوباره جایگزین کند. می توانید با استفاده از ماسک مو وال وار لطافت و درخشندگی را به موهایتان برگردانید. زیرا وجود روغن بادام و پرووتئین موجود در این ماسک غذای کاملی برای موهای دکلره شده را فراهم می کند.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply