نکاتی طلایی و کاربردی درباره رژ لب

رژ لب یکی از پرمصرف ترین و محبوب ترین محصولات آرایشی است که از قدیم مورد استفاده خانم ها بوده و در رنگها و مدلهای مختلفی در بازار موجود است. برای اینکه رژ لب بتواند بر زیبایی شما بیفزاید باید رنگ و بافت آن به درستی انتخاب شود پس با سالن زیبایی باقری بیوتی همراه باشید.

 

چطور رژ لب را انتخاب کنیم؟

اولین نکته در انتخاب رژ لب مشخص کردن رنگ پوست است برای پین بردن به این موضوع  پوستتان را در نور طبیعی مورد بررسی قرار دهید.

 

  • مهتابی: این رنگ پوست بسیار رنگ پریده و سفید بوده و کک و مک هایی نیز بر روی پوست مشاهده می شود.
  • سفید: این پوست رنگ پریده و روشن است و با قرار گرفتن در معرض آفتاب می سوزد. در صورت تداوم در آفتاب گرفتن ممکن است برنزه شود.
  • گندمی: به راحتی برنزه می شود و اغلب پوست های حساسی در برابر آفتاب نیستند.
  • سبزه: رنگ آن تیره و شبیه زیتونی است. احتمال سوختن این رنگ پوست در زیر آفتاب بسیار کم است و حتی در زمستان برنزه به نظر می رسد.
  • سیاه: این رنگ پوست بسیار تیره است و هیچ وقت دچار آفتاب سوختگی نمی شود.

 

 

مرحله بعدی مشخص نمودن تناژ پوست است.برای تشخیص تناژ پوست به رنگ رگ های داخل مچ دست خود دقت کنید.

 

  • اگر رنگ رگ های داخل مچ شما آبی یا بنفش است، تن رنگ پوست شما سرد است.
  • اگر رنگ رگ ها سبز است، تن پوست شما گرم است.
  • در صورتی که نتوانستید رنگ درست را تشخیص بدهید، دارای تن طبیعی هستید. پوست های تناژ طبیعی می توانند از رنگ های هر دو تن گرم و سرد استفاده کنند.

 

حالا که در مورد رنگ و تناژ پوستتان آگاهی پیدا کردید می توانید رژ لب مناسب را انتخاب کنید.همیشه در انتخاب رنگ رژ لب ،رنگی را پیدا کنید که یک تا دو درجه از رنگ طبیعی لبها تیره تر باشد. برای تست رنگ رژ لب  آن را  بر روی لب پایین بزنید و رنگ آن را با رنگ لب بالا مقایسه کنید  در صورتی که رنگ لب بالا و پایین تفاوت چندانی نداشتند رنگ انتخابی مناسب شما است.

 

 

چطور رژ لب بزنیم؟

برای اینکه رژ لب روی لبتان زیبا شود به زیرسازی نیاز دارید. در صورتیکه لب هایتان پوسته پوسته شده، ابتدا می بایست با لایه بردار پوسته ها را رفع کنید. بسپس از مرطوب کننده و چرب کننده لب استفاده کنید تا پوست لب آبرسانی شود

برای کشیدن رژ لب، ابتدا رژ را پررنگ روی لب پایین بکشید و بعد لب ها را به هم بمالید تا لب بالا رنگ بگیرد و با انگشت رنگ را یکنواخت کنید. اگر می خواهید دوام رژ روی لب بیشتر شود، ابتدا با مداد لبی همرنگ رژ تمام لب را پوشش دهید و بعد رژ بزنید.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply