برای رفع جای جوش از چه ماسک هایی استفاده کنیم؟

اگر از جوشهای صورت خود رنج می برید وقت آن رسیده تا فکری برای رفع جای جوش های فعلی بکنید. شما می توانید از روش های طبیعی برای رفع جای جوش کمک بگیرید. رفع جای جوش ممکن است کمی سخت باشد و این را باید بدانید هریک از این ماسک های طبیعی صورت را ،که برای رفع جای جوش استفاده می کنید باید مداوم و طولانی مدت باشد. سالن زیبایی باقری بیوتی روشهای طبیعی برای رفع جای جوش را به شما آموزش خواهد داد اما خیلی زود قرار نیست نتیجه بگیرید. صبور باشید و از این مواد طبیعی برای ازبین بردن جای جوش روی صورت استفاده کنید.

 

ماسک های رفع جای جوش

برخی از بهترین ماسک های رفع جای جوش در زیر آمده است.

 

رفع جای جوش با ماسک تخم مرغ و روغن زیتون

بهترین و موثرترین ماسک های رفع جای جوش ، زرده تخم مرغ به همراه یک قاشق  غذاخوری روغن زیتون و همین میزان عسل است. این ماسک را به مدت 20 دققیه، یک روز در میان و برای حداقل 2 ماه استفاده کنید. و آن را با آب ولرم بشویید.

 

رفع جای جوش با ماسک آب خیار

ماسک های صورت با خیار یک روش مراقب از  پوست است که به طور وسیعی از این روش استفاده می شود. برای درمان آکنه، جلوگیری از چین و چروک و حفظ رطوبت پوست می توان از ماسک خیار استفاده کرد. برای آنکه جای جوش را از پوست پاک کنید ، باید آب تازه خیار را به مدت 15 الی 20 دقیقه بر روی پوست بزنید. این کار را روزانه انجام دهید و سپس با آب سرد صورت را بشویید تا منافذ باز بسته شوند.

 

Removing-boiling- face

 

 رفع جای جوش با ماسک چای سبز

داروهای طبیعی می تواند به درمان التهاب های پوست بر اثر استفاده از مواد آرایشی کمک کند.می توانید از چای سبز به عنوان یک آنتی  اکسیدان برای پوستی نرم و عاری از لک استفاده کنید. تمام کاری که باید انجام دهید جوشاندن یک قوری چای سبز است و بگذارید خنک شده و  سپس با یک گلوله پنبه به روی ناحیه لک دار بر اثر جای جوش بزنید ، نیازی به آبکشی نیست و می توانید آن را در سراسر شب و به طور مرتب روزانه از این روش استفاده کنید.

 

رفع جای جوش با ماسک تخم جعفری

تخم جعفری را در آسیاب بریزید و سپس با یک لیوان آب بجوشانید. بعد، این مخلوط را از صافی عبور داده و یک تکه پارچه تمیز را با آن خیس کنید و مانند کمپرس روی پوست تان بگذارید. هر روز برای مدت نیم ساعت از این کمپرس استفاده کنید. کمپرس با جوشانده تخم جعفری برای از بین بردن آثار جوش ها مفیداست.

 

رفع جای جوش با ماسک عسل

می توانید از عسل به عنوان یک سلاح مرموز برای پاک کردن پوست و همچنین پاک کردن رد های جوش بر روی صورت استفاده کنید. از یک پنبه برای زدن عسل خالص به جای جوش ها به مدت 10 الی 15 دقیقه استفاده کرده و سپس با آب ولرم بشویید. حداقل یک بار در روز این کار را انجام دهید.

 

رفع جای جوش با ماسک برگ کلم

برگ گل کلم را به همراه برگ ترب خرد کرده و روی پوست تان قرار دهید. و بعد از نیم ساعت آن را بشویید.

 

 

 

 رفع جای جوش با ماسک جوانه گندم

مقداری جوانه گندم را داخل مخلوط کن بریزید  سپس آن را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و خمیر به دست آمده را برای 20 دقیقه روی پوست تان بگذارید.

 

 

رفع جای جوش با ماسک شنبلیله

یکی از درمان های طبیعی رفع جای جوش استفاده از شنبلیله است.می توانید خیلی راحت خمیری از پودر دانه های رسیده شنبلیله و آب تهیه کنید و مانند ماسک بر روی صورتتان قرار دهید.تا جایی که میتوانید تحمل کنید اجازه دهید این خمیر روی پوستتان باقی بماند اگر لازم بود دوباره این کار را تکرار کنید. یا اینکه میتوانید چند دانه شنبلیله را در مقداری آب بجوشانید ،با هم ترکیب شان کنید و وقتی که سرد شد آن را به صورتتان بمالید. در صورت لزوم این کار را تکرار کنید.

 

منبع : مژه

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply