کاملترین راهنمای انتخاب رنگ موی مناسب

 انتخاب رنگ موی مناسب به دلیل تنوع زیاد در رنگ ها کمی مشکل است از طرفی هم انتخاب رنگ مو صرفا تابع سلیقه نیست زیرا فاکتورهای زیادی وجود دارد که در انتخاب رنگ مو باید لحاظ شود.

 

اولین نکته ای که در انتخاب رنگ مو باید در نظر داشته باشید این است که رنگ مو با رنگ پوستتان هماهنگی و تناسب داشته باشد، انتخاب رنگ موی مناسب باعث می شود چهره شما طبیعی‌تر و جوان‌تر به نظر آید. از آنجا که که موها بیش از همه به صورت نزدیک است رنگ ناهماهنگ چهره ی شما را  پیرتر یا رنگ‌پریده‌تر نشان می دهد.

 

تُن پوست شما چیست؟

اولین گام در انتخاب رنگ موی مناسب اطلاع یافتن از تن پوست است .شما باید تشخیص دهید که آیا تن پوستتان گرم است یا سرد؟در کل دو نوع تن رنگ وجود دارد : گرم و سرد

برای فهمیدن این موضوع به رگ‌های زیر پوستی روی ساعدتان نگاه کنید، اگر این رگ‌ها آبی باشند رنگ پوست شما سرد است و اگر این رگ‌ها سبز باشند رنگ پوست شما گرم است.

 

 

belond-hair-color

رنگ موی مناسب برای پوست‌های سرد

افرادی که رنگ پوستشان سرد است باید رنگ هایی را انتخاب کنند که در آنها سایه‌های دودی و خنثی وجود دارد. به زبان تخصصی باید به دنبال  رنگ موی  به اصطلاح A یا N باشند.

از آنجایی که  در این شماره از رنگ قرمزی وجود ندارد می‌تواند رنگ صورتی درون پوست شما را خنثی کند و چهرتان‌ را زیباتر جلوه دهد. افرادی که پوست و موی روشن و در واقع بلوند دارند خوب است از رنگ های بژ استفاده نمایند

به افرادی که موها و چشم‌های قهوه‌ای دارند توصیه می شود به دنبال رنگ‌های شکلاتی با هاله‌ای از رنگ قهوه‌ای سوخته باشند.

 

 

[su_note note_color=”#d394d5″]این مطلب را نیز بخوانید :آشنایی با هایلایت مو و انواع آن[/su_note]

 

رنگ موی مناسب برای پوست‌های گرم

در صورتی که رنگ پوست‌تان گرم است باید رنگ‌هایی را انتخاب کنید که تناژ سبز درون پوست‌تان را خنثی کند.استفاده از رنگ‌های طلایی و قرمز بسیار مناسب تن پوست گرم  است این رنگ‌ها در زبان تخصصی با نام G و R شناخته می‌شوند.

پیشنهاد می‌کنیم اگر چشم‌ها و پوستی روشن دارید و به اصطلاح بلوند هستید به‌دنبال رنگ‌های عسلی، شرابی و مسی باشید و اگر چشمانی قهوه‌ای با پوستی گندمی دارید به دنبال رنگ‌های قهوه‌ای طلایی، بلوطی یا قهوه‌ای مایل به قرمز باشید.

 

 

brown-hair-color

 

 

رنگ موی مناسب برا انواع رنگ پوست

۱- افراد با پوست تیره: رنگـهـای شـرابی، مسـی، شـاه بلوطی، فنـدقی، بـادامـی و آجری
۲- افراد با پوست روشن: بـلوند خاکـستـری یـا صدفی، قهوه ای مات، بـلونـد دودی و هایلایت آبی و یا قرمز
۳- افراد با پوستهای گندمگون و برنزه: شـیـری، گـل بـهـی، مسـی، کـرم نـخـودی، قهوه ای، فندقی و عسلی.
۴- افراد با پوستهای صورتی و سرخ: کرم گلی، زیتونی تیره و قهوه ای تیره.
۵- افراد با چشمهای آبی: آبی خاکستری، آبی تیره، قهوه ای و مشکی.
۶- افراد با چشمهای کهربایی: طلایی، فندقی، مسی و قهوه ای سوخته.
۷- رنگهای گرم برای: پوستهای تیره و گندمی و اشخاص لاغر.
۸- رنگهای سرد برای: پوستهای روشن و افراد چاق.

 

برای آشنایی با خدمات تخصصی رنگ مو سالن زیبایی باقری بیوتی صفحه خدمات تخصصی رنگ مو و لایت های ژورنالی را بخوانید.اگر به دنبال یک سالن زیبایی خوب در شمیرانات هستید با ما تماس بگیرید.

 

تماس-با-گل-نرگس

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply