کانسیلر چیست و چگونه یک کانسیلر مناسب انتخاب کنیم؟

کانسیلر همان طور که از نام آن (Concealer) پیداست یک وسیله آرایشی برای پوشش دادن عیوب پوستی است. از کانسیلر برای پوشاندن لک ها و تغییر رنگ های پوست در قسمت های مختلف بدن، به خصوص صورت استفاده می کنند. کانسیلر با توجه به رنگ پوست باید انتخاب شده به همین دلیل نیز قبل از هر چیزی باید از نوع پوست خود آگاهی داشته و سپس اقدام به خرید کانسیلر نمایید. انتخاب کانسیلر مناسب در طبیعی نشان دادن آن تعیین کننده بوده و در صورتی که کانسیلر به درستی انتخاب نشود، تاثیر کافی نخواهد داشت.

 

چگونه یک کانسیلر مناسب انتخاب کنیم؟

کانسیلر زرد:این تن رنگ برای هر پوستی مناسب است. این کانسیلرها لکه‌های تیره را محو می‌کند. اگر می‌خواهید تیرگی اطراف چشم خود را بپوشانید از کانسیلر زرد استفاده کنید.

کانسیلر نارنجی:برای افراد سبزه این کانسیلر بسیار مناسب است. هنگام خرید آن را در اطراف دهان تست کنید.

کانسیلر سبز:این کانسیلر برای خنثی کردن تن قرمز پوست می‌باشد. اگر دارای لکه‌های قرمز مادر زادی هستید یا می‌خواهید جوش‌های خود را بپوشانید این کانسیلر مخصوص شماست.

کانسیلر بنفش:بله کانسیلر بنفش نیز وجود دارد. کسانی که پوست صورتشان مایل به زرد است می‌توانند از این محصول استفاده کنند. لکه‌های کبودی روی صورت کاملاً با این کانسیلر محو خواهد شد.

 

Concileur2

 

انواع کانسیلر

 

کانسیلر مایع

کانسیلرهای مایع تنوع بسیار بالا و کاربردهای مختلفی  دارند. بنابراین اگر از آن دسته افرادی هستید که پوست حساس و آکنه خیزی دارید، می توانید این نوع کانسیلر را امتحان کنید چون کانسیلرهای مایع کمتر داخل منافذ پوست نفوذ کرده و راه این منافذ باز می ماند کانسلر مایع در دو نوع سنگین و سبک موجود است کانسیلرهای مایع  سبک برای پوشش های سطحی تر و کانسیلرهای مایع  سنگین برای پوشاندن لکه های پر رنگ تر مورد استفاده هستند. از جمله کانسیلرهای مایع مرغوب، کانسیلر MAC، LA Girl و Urban Decay را می توان نام برد.

 

کانسیلر کرمی

کانسیلرهای کرمی برای کسانی مناسب است که پوست ترکیبی دارند این کانسیلرها انواع لکه را می پوشانند  برخی از آن ها برای پوشش قوی و برخی دیگر برای پوشش های سطحی تر طراحی شده اند .برای ماندگاری این محصولات نیز می توان روی آن ها از اسپری تثبیت کننده یا پنکک استفاده کرد.از جمله کانسیلرهای کرمی خوب می توان به کانسیلر NARS، کانسیلر Bobbi Brown و کانسیلر کرمی MAC اشاره کرد.

 

کانسیلر جامد

کانسیلرهای جامد که معمولا به صورت پن استیک در بازار وجود دارند، برای پوست های خشک و حساس طراحی شده اند. این کانسیلرها حالت پودری و مات داشته و برای پوشش متوسط تا قوی لکه ها و تغییر رنگ های روی پوست به کار می روند.از محبوب ترین کانسیلرهای جامد می توان به کانسیلر های Cay و Hourglass اشاره کرد.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply