Epilation

اپیلاسیون چیست؟

اپیلاسیون Epilation یکی از راههای از بین بردن موهای زائد و ناخواسته می باشد. در این روش موهای زائد از ریشه کنده می شوند.اپیلاسیون نسب به سایر روش ها برتری های بسیاری دارد . مثلا مقدار زیادی مو را یک مرتبه بر می دارد و یا اینکه به مدت دو تا هشت هفته از رویش مجدد مو جلوگیری می کند .

انواع اپیلاسیون

به طور کلی دو نوع اپیلاسیون وجود دارد که یکی به روش موم سرد و دیگری به نام موم گرم معروف است.

 

اپیلاسیون سرد

در اپیلاسیون سرد، موم معمولا روی موها زده می شود. سپس پارچه ای روی این موهای زائد قرار گرفته و روی پارچه فشار وارد می شود تا موها به خوبی جذب شده و به آن بچسبند. پس از آن نیز پارچه در خلاف جهت رویش موها به سرعت کشیده شده و موها از ریشه کنده می شوند. این روش نسبت به اپیلاسیون گرم تاثیر و ماندگاری کمتر و کوتاه مدت  دارد. به علاوه در این روش معمولا موهای کمی روی پوست باقی مانده و ممکن است چند بار کندن موها از یک نقطه انجام شود تا پوست صاف و صیقلی گردد.

 

Epilation2

 

اپیلاسیون گرم

در اپیلاسیون گرم نیز از موم ذوب شده استفاده می شود در این روش اپیلاسیون،وقتی موم گرم است به صورت نازک روی موها قرار می گیرد. سپس هنگامی که موم روی پوست سرد می شود، جذب موها شده و به سادگی و بدون درد می توان آن را جدا کرد. این روش بسیار موثر بوده  و قادر است حتی موهای ۱ میلیمتری را هم از بین ببرد. حسن  این روش این است که  موها را کاملا از بین برده و نیازی به انجام چند باره آن نیست. اما این روش به هم ریختگی زیادی دارد و حتما باید توسط یک فرد متخصص و متبحر انجام شود سالن زیبایی گل نر گس در خدمت شماست.

 

به این نکات توجه کنید

۱-بهترین زمان برای اپیلاسیون بدن بانوان در دوهفته اول پس از پریود (دو هفته اول پس از قاعدگی) می‌باشد. این به این معنی نیست که شما در زمان‌های دیگر نمی‌توانید اپیلاسیون کنید و شما حتی در دوران یا قبل و بعد از قاعدگی هم می‌توانید از اپیلاسیون بهره ببرید، اما در زمان توصیه شده میزان حساسیت های شما کمتر است.

۲-زمانی که قصد اپیلاسیون دارد به وسیله نمک و شکر، اقدام به لایه برداری روی پوست خود نمایید. نمک را برای پوست‌های خشک و خشن و شکر را برای پوست حساس استفاده نمایید. برای اینکار کافی است مقداری از نمک یا شکر را روی پوست ریخته و با حرکت دایره‌ای، مخالف جهت رشد مو می‌ساییم. این کار به نتیجه بخشی بهتر اپیلاسیون و موثرتر شدن نتیجه آن کمک می‌کند.

social position

اشتراک گذاری پست

یک دیدگاه